Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama | Mezoterapi YöntemiKate
03-08-2012, 22:46
Orta deri tedavisi olan Mezoterapi, kilo sorunu yaşayanların derdine çare oluyor. Tamamen tıbbı bir uygulama olan mezoterapi ile zayıflamak mümkün. Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi son zamanlarda çok popüler oldu. Peki mezoterapi ile nasıl zayıflanır diye merak ediyor musunuz? O halde buyrun

Tıbbı bir yöntem olan mezoterapi, 4-5 mm boyutundaki ince iğneler yolu ile ilaçlar lokal olarak deri içerisine enjekte edilmektedir. Genel olarak selülit tedavisinde yararlı olan bir yöntemdir ve estetik tıpta en çok tercih edilen yöntemdir. Mezoterapi tedavisinde soruna yönelik ilaçlar karıştırılarak 5 ile 10 dk arasında bir sürede deriye enjekte edilmektedir.


Sadece bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde mi kullanılıyor?

Çeşitli deri hastalıklarından, dolaşım bozukluklarına, kas ve eklem ağrı tedavilerinden, saç dökülmesine ve alerjik hastalıklara, kadar pek çok alanda uygulanabiliyor.


Mezoterapi hangi bölgelere uygulanıyor?
Bel, basen, kalça, üst - iç bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı tüm bölgelerde uygulanabilir.


Seanslar uzun mu?

Bir seans 10- 15 dakika sürüyor. Seans araları genellikle 3- 7 gün civarındadır.


Kaç seans uygulanıyor?
Seans sayısı hastanın yağlanma şekli ve selülit tipine göre farklılık gösterse de ortalama 6-12 seans uygulanan Mezoterapi tedavisiyle 1 aylık sürede yaklaşık 1-2 beden incelme hedeflenir. Eğer hasta diyet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapi, karın, bel, kol ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde liposuctiona alternatif bir tedavidir. Diyetinize dikkat eder ve egzersiz yaparsanız, tekrarlama ihtimalini azaltırsınız

Yan etkisi nedir?

Mezoterapini uygulama tedavilerinde bildirilmiş önemli yan etkisi yok.

Ağrı oluyor mu?

İğneler ince uçlu olduğu için önemli acı hissedilmez.

Mezoterapinin avantajları nelerdir?

Lokal/bölgesel uygulanıyor olması, sistematik yan etki azlığı, ilacın aktif bio–yararlanımı nedeniyle ufak dozlarda verilmesi uygulamanın avantajlarındandır.


http://www.maxicep.com/imagehosting/_14007894ee674e74c194.jpg