Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selülitten kurtulmanın yollarıEmeL
01-05-2012, 02:11
http://www.gunceldurum.com/portalimg/selulitten-kurtulmanin-yollari.jpg


Kış aylarında olabildiğince kalın elbiseler giyildiği için gizlene fakat yaz aylarının yaklaşmasıyla kadınların korkulu rüyası haline gelebilen selülit, aslında bir rahatsızlık biçimi diyebiliriz. bağ dokusu iltihabı olarak geçen selülit, vücut sağlığı açısından çok büyük tehlikeler arz etmese de estetik görünüm bakımından oldukça rahatsız edici denilebilir.

Selülitten kurtulmanın yolları arasında birçok seçenek sunulabilir önünüze, fakat öncesinde besin tüketiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Ne kadar sağlıklı beslenirseniz o kadar az selülit sorunu yaşayacağınızı bilmelisiniz. Uzmanlar selülitten korunmak için bol miktarda sebze ve meyve tüketimini öngörüyor.

Beslenme konusunda protein zengini gıdaları tüketmeniz vücutta ödemi azaltacağı için selülit problemi ile daha az karşılaşırsınız. Bununla beraber su açısından olabildiğince zengin besinleri tüketmeli, tuz miktarı düşük olanlara öncelik vermelisiniz.

Selülitten kurtulmanın yolları

Yemek hazırlarken tuz atmak yerine yemeğe tadı baharat ve limon ile verebilirsiniz. Bununla birlikte vücudun fazla suyu atması için beyaz ve kırmızı turp tüketebilir ve çilek yiyebilirsiniz.

Alkol ve sigara tüketimi selülit oluşumunu tetikleyen önemli faktörlerdir, bu yüzden tüketiminden uzak durmalısınız. Bununla birlikte günlük bol miktarda su içmeniz selülit oluşumunu azaltacaktır, sabah kalktığınızda ve yatmadan önce 2 bardak su içmeniz ya da gün içerisinde 2 litre su tüketmeniz sağlıklı olacaktır.

Yapay tatlandırıcılar ya da renklendiricileri kullanmamalısınız. Tatlı tüketiminden uzak durun ve yediklerinizde şeker oranının olabildiğince düşük olmasına dikkat edin.

Beslenme konusunda yaptıklarınızın yanında ekstra olarak günlük egzersiz yapmanız hem vücut sağlığınız açısından iyi olacaktır hem de selülit oluşumunu kasların düzenini sağladığı için önleyecektir. .... (http://www.gunceldurum.com/selulitten-kurtulmanin-yollari.html)