Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burun Estetiği Uzman TavsiyeleriEmeL
01-05-2012, 02:13
Günümüzde estetik görünmek kaygısıyla sıklıkla tercih edilen burun ameliyatları ile ilgili bildiğimiz bazı kanıların doğru, bazılarının da yanlış olduğunu biliyor musunuz? İşte uzmanların açıklamalarıyla estetik veya sağlık için yapılan burun ameliyatlarının doğruları ve yanlışları…
Op. Dr. Sina Menginin konu hakkındaki açıklamaları:


Burun ameliyatı her yaşta yapılabilir: YANLIŞ!

Çünkü burun ameliyatı yapılabilmesi için kişinin kemik gelişiminin tamamlanması gereklidir, bu nedenle kişinin 18 yaşına gelmesi beklenmeli daha sonra ameliyat planlanmalıdır.

Burun ameliyatı sonrası morluk ve şişlik kaçınılmaz sonuçlardır: DOĞRU!
Burun ameliyatları burun deliklerinden girilerek yapılan ve bir kısmı görerek bir kısmı ise el yordamıyla görmeden yapılan ameliyatlardır ve klasik bir burun ameliyatında burun çatısı birkaç yerden kırılır ve yeniden oluşturulur yani istemli ve kontrollü kırık oluşturulan ameliyatlardır. Hepinizin bildiği gibi kırık oluşan yerde de morluk ve şişlik oluşması kaçınılmaz sonuçlardır.

Burun ameliyatı olduktan birkaç yıl sonra burun ucunda mutlaka bir düşme oluşur: YANLIŞ!
Burnun çatısını yukarda kemik, uç kısımda ise kıkırdaklar oluşturmaktadır. Burun ameliyatı sırasında hem kemik çatı hem de kıkırdak çatı ile ilgili müdahaleler yapılır. Ancak, bu müdahalelerin sonunda çatı tek .... (http://www.gunceldurum.com/burun-estetigi.html)

http://www.gunceldurum.com/portalimg/burun-estetigi.jpg