Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüz mezoterapisi A,C,E Vitaminleri Yüzü GençleştiriyorEmeL
05-16-2012, 14:39
Yüz mezoterapisi-A,C,E Vitaminleri Yüzü Gençleştiriyor-Yüz Mezoterapisi Hakkında-Cildinizde gençlik mi istiyorsunuz, lekelerden kurtulmak mı? Cilt gençleştirme ve lekelere karşı yürütülen tedaviler artık kadınlara birden fazla seçenek sunuyor. Yüzü gençleştirmekte cildin ihtiyacına göre mezoterapi, kimyasal peeling, lazer, dolgu uygulamaları yapılmaktadır.

Güneş Etkisi
Yaşla birlikte gelen yaşlanma, güneşin olumsuz etkileri, dış faktörlerden kaynaklanan foto yaşlanma kadınların cildini olumsuz etkiler. Ciltte zaman içinde yağ yastıkçıkları azalır, yanaklar aşağı sarkabilir, çizgiler oluşur, gözenekler açılır. Ayrıca yüzde birtakım lekeler, iyi huylu veya riskli kabartılar oluşabilir. Her cildin ihtiyacına göre gençleştirme ve bakım işlemi yapılması gerekmektedir. Örneğin gözenekleri açık, yağlı cilde sahip bir kişiye hem özel bazı asitlerle soyma işlemi yapılmalı, hem de yüz mezoterapisi uygulanmalıdır. Bu sayede gözenekleri sıkılaştırmak mümkün olabilir. Ciltte sadece lekelenme varsa kimyasal peeling ile lekelerin açılması gerekir. Hatta mezoterapi ile desteklemek de gerekebilir.

Asitle Yapılam Peeling Duyarlı Ciltte Sakıncalı
Cilt gençleştirmede kullanılan işlemlerden birisi de özel asitler kullanılarak uygulanan kimyasal peeling. Bu işlem özellikle cilt yenilemede ve yağlanmayı düzenlemede çok başarılı olur. Kimyasal peelingin özellikle çok hassas ve duyarlı yapıdaki ciltlerde kullanılmamasını önerilir.
2,5 Ayda Daha Parlak ve Genç Bir Cilde Kavuşun
Daha genç ve parlak bir cilt için, dönüşümlü olarak kimyasal peeling ve mezoterapi uygulanmalı. Her iki yöntemin birlikte kullanılması ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Kimyasal peeling sadece yağlanmayı azaltmak için bile kullanılabilir. Gözenekler için ise mezoterapi ile desteklemek gerekir.

Gözenekeler Açılmış İse
Yanakları inmiş, yüzünde lekelenmeler oluşmuş, gözenekleri açılmış kişilere de kimyasal soyma işlemi ve yüz mezoterapisi yapılmasını önerilir.

Yüz Mezoterapisi Hakkında Bilmedikleriniz
Yüz mezoterapisinde özel maddeler ( hyaluronik asit , A , E , C vitaminleri ve amino asitler ) karışımı küçük damlacıklar şeklinde 45 derece açılı küçük enjeksiyonlar ile deri altına uygulanıyor . Yüzün alt bölümünün üçte ikisine, ellere, boyun ve dekolteye de mezoterapi yapılır. Bu işlemleri yaparak cildin bağ " dokusunu uyarırız ve yeniden yapılandırırız. Bu sayede gözenekleri de sıkılaştırmış olur . Ciltte tıpkı dolgu yapılmış gibi daha dolgun bir görüntü ortaya çıkar. Yüz mezoterapisini iki haftada bir kez olmak üzere, toplamda en az beş seans yapmak gerekir. Yılda bir iki defa hatırlatma seansı yapılabilir.Yüz mezoterapisinin yüz gençleştirmede kullanılan bir yöntemdir. Yüz mezoterapisinde hyaluronik asit ,A, E ve C vitaminleri ve amino asitlerin karışımından oluşan özel maddeleri , küçük damlacıklar şeklinde 45 derece açılı küçük enjeksiyonlar ile deri altına uygulanır.


DERİ HASTALIKLARI-DR.AYŞE FEYZAN AYTUĞhttp://www.haberdisk.com/wp-content/uploads/2012/01/genel-saglik-sigortasi.jpeg