Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkeklerde doğum kontrol hapı nasıl kullanılır ? Hangi Erkekler Bu hapı Kullanamaz?EmeL
01-05-2012, 17:00
Erkeklere doğum kontrol hapı kullanımı nasıldır, Erkeklere doğum kontrol hapı zararlımı, Erkeklere doğum kontrol hapı kısırlaştırırmı, Erkeklere doğum kontrol hapı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler,Hapın uzun süre etkili olmasının yanı sıra kadınların aldığı doğum kontrol hapları gibi yan etkisi de yok. Önceden geliştirilen ve deneyleri hâlâ süren erkek için doğum kontrol aşıları depresyon ve seks güdüsünde azalma gibi yan etkilere yol açmıştı.


http://www.sohbetsesi.net/wp-content/uploads/erkekler-i%C3%A7in-do%C4%9Fum-kontrol-hapi_9874.jpgSpermin hareketlerini kontrol eden yeni bir genin incelenmeye başlanması ile erkekler için doğum kontrol hapı üretilmesi imkânı doğdu.Erkeklerin kullanabileceği doğum kontrol hapı yolda. Artık onlar da ‘haplanarak’ partnerlerinin hamile kalmasını engelleyebilecek.

Iowa Üniversitesi bilim adamlarının tespit ettikleri ‘Catsper 1′ adı verilen genin yaydığı proteinler engellendiğinde spermlerin yumurtaya girme anında yaydıkları enerji aktiviteleri düzensizleşiyor ve döllenmenin gerçekleşmesi engelleniyor.Genetik sağırlık şikayetyle ile gelen İranlı bir hastanın ailesindeki kısırlık problemini incelerken genin etkilerini ortaya çıkaran bilim adamları ‘Catsper 1′in kontrol ettiği proteinlerin salınımı engellendiği takdirde spermlerin yumurtayı dölleyemeyeceğini iddia ediyor. Sonuçları İnsan Genetiği Dergisi’nde yayınlanan araştırmaya göre geliştirilecek bir erkek doğum kontrol hapı en az kadın doğum hapları kadar etkili olabilecek.