Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doktor beni baştan yarateLa
05-27-2012, 07:51
Siz sorununuzu söyleyin, gerisine karışmayın... Estetik müdahaleler, hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlattı, biz yazdık...
Brezilya kalçası: Operasyon, Brezilya tarzı yüksek, dışa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulanıyor. Popo estetiğiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç değişik yöntem var.
-Dikişle popoyu asma yönteminde hiç iz kalmıyor. Bu, avantaj. Ama yöntem kalıcı değil, genellikle 36 ay sonra dikiş gevşiyor, etkisini kaybediyor. Bu da yöntemin dezavantajı.
- Lipofilling bir diğer yöntem. Fazlalık varsa, basenlere yani poponun yan-alt bölgelerine liposuction yapılıyor ve üst bölgelere yağ enjeksiyonuyla dolgunluk sağlanıyor.
- Popo kaldırma (dikleştirme) ameliyatı, sarkık görünen kalçalara uygulanıyor. Çok gevşek derili olan ve aşırı kilo veren insanlarda popo sarkabiliyor. Bu durumda belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ile yağ kuşak gibi çıkarılıyor. Kalça yukarı doğru çekiliyor. Dikiş izinin mayonun altında kaldığını belirtelim. Genel anestezi ile hastanede yapılan ve 4-5 saat süren bu ameliyattan sonra hastanın bir gün hastanede kalması gerekiyor. 10-15 gün evde dinlenmenin ardından da sosyal hayatına dönebiliyor.
Baktıran göğüsler:
Göğüs dikleştirme: Yaş ilerledikçe sarkan göğüsler için uygulanan bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 1,5-3,5 saattir. Memeler ilk 12 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir ama ciddi bir ağrı oluşmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.
Göğüs büyütme: Göğüs altından 3-4 santim kesilir, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Meme istenilen boyuta geldiyse ameliyat tamamlanır. Genellikle, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C’ye çıkarılması talep ediliyor. 12 saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak 23 gün dinlenmesi önerilir.
Dümdüz bir karın
Kadınlar, genellikle göbek kısmındaki yağlanmadan şikâyet eder. İşlemde karın geriliyor, tamamen dümdüz oluyor. Aynı bölgede tekrar yağ oluşumu söz konusu değil. Karın duvarı kasları gevşemişse, dikişle karın duvarı da geriliyor. Aynı esnada karın duvarının yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikişleri konularak bel oyuntusu oluşturuluyor. Göbek deliği yeni yerine yerleştirilerek işlem sonlandırılıyor.
Sütun gibi bacaklar
Bacak kontörü: Kasıktan başlayıp arkada kalça kıvrımına uzanan bir kesi yapılır. Bacak derisi yukarı doğru gerilir. Deri şekillendirilip fazlası atılır ve işlem kalıcı dikişlerle tamamlanır.
Çarpık bacaklar: Bazı kişilerde yapısal olarak alt bacaklar, özellikle iç kısımlardaki kas dolgunluğu normalden daha azdır. Bu nedenle bacaklar çarpık görünür. Böyle durumlarda lipofilling yöntemi imdadımıza yetişiyor. Bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünüm ortadan kaldırılıyor. Yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilen lipofilling yöntemi lokal anestezi altında uygulanıyor. Gerekli yağ, liposuction yöntemiyle karın veya kalça bölgesinden alınıyor.
Yaşlılık belirtileri
Ciltte oluşan kırışıklık ve yaşlılık izlerini gidermek için PRP tedavisi uygulanıyor ve çok kısa sürede istenilen sonuçlar elde ediliyor. Önce kişinin kendi kanı steril bir ortamda alınarak özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan ayrıştırılıyor, kanın alyuvar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken trombositten zengin bölümü ortaya çıkarılıyor. Bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyon yoluyla veriliyor. İşlem 30 dakika sürüyor ve kişi aynı gün evine dönebiliyor.

Yepyeni burun

Kısa süreli değişiklik mi istiyorsunuz burnunuzda? Ya da estetik yaptırmadan önce yeni burun şeklinin yüzünüzde nasıl duracağını mı görmek amacındasınız? Geçici olan neştersiz burun estetiği, 8 aylık veya 2 yıllık bir süre ile uygulanıyor. Hastanın burnu muayene ediliyor, resimleri çekiliyor, bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılıyor. Burun üzerine anestezik bir pomat sürülerek ağrı duygusu gideriliyor. Ardından, burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte ediliyor ve masaj ile buruna istenilen şekil veriliyor. Alçı ya da sargı kullanılmayan yöntemde 5 dakika buz uygulaması yapılıyor.

http://icdncube.posta.com.tr/editor/HD/3/2/2012/fft2mm908645.jpg