Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden prezervatif kullanmalısınız? Prezervatif kullanmanın faydaları nelerdir?EmeL
01-07-2012, 09:00
Neden prezervatif kullanmalısınız? Prezervatif kullanmanın faydaları nelerdir?


http://www.nuveforum.net/attachments/22492d1238946452-cathedral_cinsellik_ve_beklentiler.jpgİstenilmeyen gebeliği önlemede (aile planlamasında) ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda en etkili ve yan etkisiz korunma yöntemidir.AIDS dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıkları engelleyen tek doğum kontrol yöntemidir.
Rahim ağzı kanserine karşı korunmada yardımcıdır.
Prezervatif kullanmak için muayene olmak ya da reçete gerekmez.
Yan etkisi yoktur. Herkes kullanabilir.
Cinsel ilişkinin uzamasını sağlayarak, cinsellikten alınan hazzı artırır.


Prezervatif nasıl kullanılır?Prezervatifin zarar görmemesi için folyo ambalajı elinizle, uç tarafından ve dikkatlice açınız. Kesici cisimler kullanmayınız.
Prezervatifi penis sertleşince ve cinsel birleşme öncesinde takınız. Boşalma öncesinde salgılanan spermler, vajinal salgılar ve idrar gibi sıvılar cinsel yolla bulaşan hastalık mikropları taşıyabilir.
Prezervatifi erkeklik organına yerleştirmek için, uç kısmında bulunan hazneyi baş ve işaret parmağınızla tutarak, burada bulunan havanın dışarı çıkmasını sağlayın. Daha sonra, rulo halinde bulunan prezervatifi sertleşmiş erkeklik organını tam örtecek şekilde, dip kısmına doğru özenle açın. Son bir kez daha prezervatif ile erkeklik organı arasında hava kalıp kalmadığını kontrol edin. Prezervatifin içinde kalabilecek havayı, penisin ucundan dibine doğru hafifçe bastırarak alın.
Spermlerin toplanabilmesi için prezervatifin ucunda biraz boşluk kalmasına dikkat ediniz.
Boşalma sonrasında penis sertliğini yitirmeden geri çekilin. Bu sırada prezervatifin kaymaması için kenarlarından tutun. Prezervatifi erkeklik organından çıkarırken spermlerin akmamasına özen gösteriniz.
Prezervatif yeteri kadar sağlam olmasına rağmen, uzun bir tırnak, keskin bir cisim, prezervatifin yırtılmasına neden olabilir. Dikkatli olunuz.
Her birleşme öncesi yeni bir prezervatif kullanınız.

kaynak:alokey.com