Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkekler 'Saç'ı 'Para'ya Tercih EdiyorKate
01-07-2012, 18:33
Erkekler 'Saç'ı 'Para'ya Tercih Ediyorhttp://rsm.haber365.com/H/1320849609_68_sac.jpg

Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği (ISHRS) tarafından yapılan araştırmaya göre, "Daha fazla saç mı, para mı yoksa arkadaş mı isterdiniz?" sorusu yöneltilen erkeklerin yüzde 60ı daha fazla saçı olmasını tercih etti. Dünya genelinde erkeklerin yaklaşık yüzde 70i saç dökülme problemi yaşasa da yalnızca yüzde 10u saç nakli yaptırıyor.35 yaşından itibaren erkeklerin büyük çoğunluğu saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Saç dökülmesi her yaşta erkekte özgüven azalmasına ve kaygıya neden olabiliyor. Saç dökülmesi yaşayan erkeklerin yaşlı, güçsüz ya da başarısız olarak algılanma kaygıları iş ve özel hayatlarını da olumsuz etkiliyor.

Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği (ISHRS) 1420 erkekle yaptığı araştırmada, “Daha fazla saçınız mı, paranız mı yoksa arkadaşız mı olsun isterdiniz?” diye sordu.

Erkeklerin yüzde 60’ı daha fazla saçı olmasını tercih ederken, daha fazla para isteyen erkeklerin oranı yüzde 26’da, daha fazla arkadaşım olsun diyenlerin ise yüzde 14’te kaldı. Bu sonuçlara göre daha fazla para ve daha fazla arkadaş isteyenlerin toplamı bile daha fazla saç isteyenleri geçemiyor.

ISHRS Denetleyici Kurulu Üyesi Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, araştırma sonuçlarıyla ilgili, “Sonuçlar saçların erkekler için ne derece önemli olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte dünya genelinde erkeklerin yaklaşık yüzde 70’i saç dökülme problemi yaşıyor ancak sadece yaklaşık yüzde 10’u saç nakli yaptırıyor.

Gelişen tekniklerle birlikte saç naklinde çok başarılı sonuçlar elde ediliyor. Saç dökülmesi problemi yaşayanlara kalıcı çözüm sunan saç nakli seçenekleri bulunuyor” diye konuştu.