Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : ALLAH (C.C) Büyüklüğüne İnanmak Güvenmek İle İlgili AyetlerEmeL
03-15-2013, 18:19
ALLAH (C.C) Büyüklüğüne İnanmak Güvenmek İle İlgili Kuran-i Kerim Ayetleri

http://b1303.hizliresim.com/17/h/l2w21.jpg

Kuran-i Kerim Kuran-i Kerim 9. Sure (Tevbe Suresi), 129. Ayet
Eğer yüz çevirirlerse de ki: "Bana Allah yeter. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O'na tevekkül ettim. O, yüce Arşın sahibidir."


Kuran-i Kerim Kuran-i Kerim 10. Sure (Yûnus Suresi), 71. Ayet
Nûh'un haberini onlara oku. Hani o bir vakit kavmine şöyle demişti: "Ey kavmim! Eğer benim konumum ve Allah'ın âyetleriyle öğüt vermem size ağır geliyorsa, (biliniz ki) ben sadece Allah'a dayanıp güvenmişim. Artık siz de (bana) ne yapacağınızı ortaklarınızla beraber kararlaştırın ki işiniz size dert olmasın! Bundan sonra bana hükmünüzü uygulayın; bana mühlet de vermeyin!


Kuran-i Kerim 10. Sure (Yûnus Suresi), 84. Ayet
Mûsâ, "Ey kavmim! Eğer siz gerçekten Allah'a iman etmişseniz, eğer O'na teslim olmuş kimseler iseniz, artık sadece O'na tevekkül edin" dedi.


Kuran-i Kerim 10. Sure (Yûnus Suresi), 85. Ayet
Onlar da şöyle dediler: "Biz yalnız Allah'a tevekkül ettik. Ey Rabbimiz, bizi zalimler topluluğunun baskı ve şiddetine maruz bırakma!"


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 53. Ayet
Dediler ki: "Ey Hûd! Sen bize açık bir mucize getirmedin. Biz de senin sözünle ilahlarımızı bırakacak değiliz. Biz sana iman edecek de değiliz."


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 54. Ayet
Biz sadece şunu söyleriz: "Seni, ilahlarımızdan biri fena çarpmış." Hûd dedi ki: "İşte ben Allah'ı şâhit tutuyorum. Siz de şâhit olun ki, ben sizin Allah'ı bırakıp da O'na ortak koştuğunuz şeylerden uzağım. Haydi hepiniz toptan bana tuzak kurun, sonra da bana göz açtırmayın."


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 56. Ayet
"İşte ben, hem benim, hem sizin Rabbiniz olan Allah'a dayandım. Yer-yüzünde bulunan hiçbir canlı yoktur ki, Allah, onun perçeminden tutmuş olmasın. Şüphesiz Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir."


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 87. Ayet
Dediler ki: "Ey Şu'ayb! Babalarımızın taptığını, yahut mallarımız hakkında dilediğimizi yapmayı terk etmemizi sana namazın mı emrediyor. Oysa sen gerçekten yumuşak huylu ve aklı başında bir adamsın."


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 88. Ayet
Şu'ayb şöyle dedi: "Ey kavmim! Söyleyin bakayım, ya ben Rabbimden gelen açık bir delil üzere isem ve katından bana güzel bir rızık vermişse!. Ben size yasakladığımı kendim yapmak istemiyorum. Ben sadece gücüm yettiğince (sizi) düzeltmek istiyorum. Başarım ancak Allah'ın yardımı iledir. Ben sadece ona tevekkül ettim ve sadece ona yöneliyorum."


Kuran-i Kerim 11. Sure (Hûd Suresi), 123. Ayet
Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah'a mahsustur. Bütün işler ona döndürülür. Öyle ise ona kulluk et ve ona tevekkül et. Rabbin yaptıklarınızdan habersiz değildir.

kynk: musemma