Turkcell Yatırımcı ilişkilerinde bu yıl da “Türkiye’nin En İyisi”

Turkcell, yatırımcı ilişkileri alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından olan IR Magazine Awards-Europe 2014’te “Türkiye’nin En İyisi” seçildi. 2013’te de yatırımcı ilişkileri konusunda Türkiye’nin en iyisi seçilen Turkcell, bu yıl 24.’sü düzenlenen organizasyonda bir kez daha Türkiye’nin birincisi oldu.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, finans dünyasının küresel perspektife sahip önde gelen yayınlarından IR Magazine tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen “IR Magazine Awards-Europe” etkinliğinde yatırımcı ilişkileri alanında “Türkiye’nin En İyisi” olarak değerlendirildi. Londra’da düzenlenen törende Turkcell’in yanı sıra Unilever, Roche, Nestle ve BASF gibi dünya devleri de yer aldı. Adayların tüm dünyaya yayılmış 500 analist ve yatırımcılar arasında gerçekleştirilen bağımsız bir araştırma ile belirlendiği organizasyonda ödül alanlar ağırlıklı olarak profesyonellerin bağımsız oylarıyla tespit edildi.

“En iyi yatırımcı ilişkileri uygulamaları ile daha fazla sermaye akışı sağlanır”
Turkcell Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nihat Narin, birincilik ödülüne ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye sahip olduğu ekonomik potansiyeli ve son yıllardaki büyüme hızı ile diğer gelişmekte olan ülkelerden ayrışmakta ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Son dönemlerde yapılan önemli sermaye piyasaları düzenlemeleri kapsamında Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerimiz kurumsal yönetim konularında kayda değer gelişimler kaydetmiş ve yatırımcılar için çok daha güvenli, şeffaf ve önemli fırsatlar sunma noktasına gelmiştir. Turkcell Yatırımcı İlişkileri bölümü olarak görevimiz, artan yerli ve yabancı yatırımcı ilgisini “en iyi yatırımcı ilişkileri uygulamaları” ile çekmek ve özellikle uluslararası yatırımcıların Türkiye'de daha fazla yatırım yapmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Bir kez daha ülkemizi başarı ile temsil ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

IR Magazine Awards hakkında
The Economist Group tarafından hayata geçirilen ve bu sene 26. yılını kutlayan IR Magazine (Investors Relations Magazine), Cross Border Limited adlı medya şirketi tarafından yürütülüyor. Finans alanında prestijli dergileri, web sitesi ve araştırma ekibi bulunan oluşum, New York, Londra ve Hong Kong gibi dünyanın finans merkezlerinde ödül törenleri, konferanslar ve etkinliklere imza atıyor.
IR Magazine Awards, farklı aday belirleme süreciyle dikkati çekiyor. Aday gösterilen şirketler ödüller için kendileri başvuramıyor. Bunun yerine dünyanın dört bir yanından 20 yıllık bir süreçte oluşturulmuş yatırımcı veri tabanında yer alan profesyonellerle bağlantı kurularak kapsamlı araştırmalar yürütülüyor. Ödül alanlar ise sektör profesyonellerinin bağımsız oylarıyla belirleniyor. IR Magazine’in bu seneki adayları arasında 21 ülkeden 53 şirket yer alıyordu.