Merhaba, ilk ziyaretiniz mi? Buraya tıklayın!

Google Adsense

User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1

  Üyelik tarihi
  22 12 2011
  Mesajlar
  14.772
  Bahsedildi
  1
  Etiketlendi
  0

  İlla Tüketmemiz Gereken Besinler

  İlla Tüketmemiz Gereken Besinler
  Biz kadınların bazı yiyeceklere daha fazla önem vermemiz de gerekmekte. Yapılan araştırmalar osteoporozİlla Tüketmemiz Gereken Besinler meme ve rahim kanseriİlla Tüketmemiz Gereken Besinler kalp hastalıklarından korunmada ve menopoz sıkıntılarının azaltılmasında bazı besinlerin etkili olduğu yönünde.

  Beslenmenizde illaki tüketmeniz gereken 9 besin;

  Nohut

  İçeriğindeki fitoöstrojen sayesinde bayanlarda östrojen hormonunu dengelerİlla Tüketmemiz Gereken Besinler menopoz döneminin daha rahat atlatılmasını sağlar. Lif oranının yüksek olmasından dolayı kabızlığa karşı etkilidir ve damar tıkanıklığını giderir. Yapılan çalışmalar meme kanserine karşı koruyucu etkisi bulunduğunu belirtmektedir.

  Domates

  Günlük beslenmemizde salataİlla Tüketmemiz Gereken Besinler sebze yemekleri içerisinde illaki tükettiğimiz domates likopenden zengin bir sebze. Likopen meme ve rahim kanseri olmak üzere birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Likopenin etkisini artırmak için domatesi pişirmek ve biraz sıvı yağ ilave etmek de önemli bir unsur.

  Keten tohumu

  Keten tohumu 3 önemli besin öğesinden zengindir; omega-3 yağ asidiİlla Tüketmemiz Gereken Besinler posa ve lignan. Lignanlar hastalıklara karşı koruyucu özelliği olan yararlı bileşiklerdir. Yapılan araştırmalara göre günde tüketilen 40g. toz keten tohumu menopoz sıkıntılarının azaltılmasında İlla Tüketmemiz Gereken Besinler iyi kolesterol seviyesinin yükselmesinde yine bayanlarda sıkça görülen kabızlığın giderilmesinde ve meme kanserini önlemede faydalı olmaktadır. Günde 1-2 yemek kaşığı toz keten tohumu tüketilmesi yeterlidir. Sebze yemeklerineİlla Tüketmemiz Gereken Besinler salatayaİlla Tüketmemiz Gereken Besinler çorbaya ilave ederek daha rahat yemek mümkün.

  Hamsi veya somon

  Omega-3 yağ asidi herkesin tüketmesi gereken bir yağ asidi ama bayanların daha fazla önem vermesi gerekmekte. Hamilelik döneminde bebeğin sinir gelişimi ve beyin gelişimi için çok önemli bir yağ asidi. Emziklilik döneminde sütün kalitesini artırmakta ve annenin lohusa sendromundan kurtulmasına yardımcı olmakta. Menstürasyon sorunlarını hafifletmekte ve regl yi düzenlemektedir. Menopoz döneminde östrojen salınımını artırmakta ve kemik sağlığını güçlendirmektedir. Haftada 2 kez 1 porsiyon tüketmeye özen gösterin.

  Ispanak

  Ispanak demirİlla Tüketmemiz Gereken Besinler iyotİlla Tüketmemiz Gereken Besinler kalsiyumİlla Tüketmemiz Gereken Besinler folik asitİlla Tüketmemiz Gereken Besinler klorofilİlla Tüketmemiz Gereken Besinler luteinİlla Tüketmemiz Gereken Besinler zeaxanthinİlla Tüketmemiz Gereken Besinler Aİlla Tüketmemiz Gereken Besinler Cİlla Tüketmemiz Gereken Besinler ve K vitaminlerinden zengindir. Folik asit hamilelerde bebeğin spina bifida denilen hastalıktan korunmasını sağlar ve ileri yaşlarda görülen alzheimer riskini azaltır. Ispanak yaşa bağlı görme fonksiyonlarındaki azalmayı önlerİlla Tüketmemiz Gereken Besinler karaciğer ve mide kanserlerine karşı koruyucudurİlla Tüketmemiz Gereken Besinler menopoz döneminde kemik sağlığının korunması için önemlidir ve yine özellikle bu dönemde görülen ödem sorunlarının da hafifletilmesinde yardımcıdır. Kan dolaşımını hızlandırdığından bayanlarda varis oluşumunu azaltır.

  Böğürtlen

  Kadınlarda üriner sistem enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu bilinen böğürtlen içeriğindeki hippurik asit sayesinde hastalık yapan bakterileri yok edici özelliğe sahiptir. Proantosiyanin ve flavonoidler sayesinde güçlü bir antioksidanttır.

  Yoğurt ve Kefir

  Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı etkisi bulunmaktadırİlla Tüketmemiz Gereken Besinler mide rahatsızlıklarını önler . Zararlı bakterilerin üremesini durdurarak bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlar. Kolon kanserine karşı koruyucu etkisi vardır. Kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur.

  Karnabahar

  Karnabahar içeriğindeki ferulik asit sayesinde meme kanserine karşı koruyucu etki göstermektedir ayrıca düzenli tüketimiyle bakteri ve virüslere karşı vücudu koruyucu ve ağır metalleri de vücuttan temizleyici özelliği bulunmaktadır. Regl sırasında veya menopoz döneminde de ödem atıcı özelliği bulunmakta. Mümkün olduğu kadar etrafındaki yeşil yapraklarıyla birlikte pişirin.

  Ceviz

  Günde 10 adet tüketilen ceviz osteoporoz riskini azaltmakta ve meme kanserine karşı koruyucu rol oynamaktadır. İçeriğindeki fitosterol ve omega-3 yağ asidinin kanser tümör gelişimini yavaşlattığı bilinmektedir

  İlla Tüketmemiz Gereken Besinler

  İlla Tüketmemiz Gereken Besinler

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  25 12 2011
  Mesajlar
  2.441
  Bahsedildi
  0
  Etiketlendi
  0

  Cevap: İlla Tüketmemiz Gereken Besinler

  İlla Tüketmemiz Gereken Besinler
  ALLAH'ım GönLümde oLanı Hakkımda HayırLı eyLe,
  Hakkımda HayırLı oLana GönLümü Razı EyLe...


 

 

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0